Igikombe ca Afrika Misiri 2019 - Imigwi, inkino n'uko batsindana

Igikombe ca Afrika 2019

Igikombe c'umupira w'amaguru ca Afrika 2019

Inkino zitegekanijwe n'ivyayavuyemwo
Urwego rw'ijonjora
  • Icicaro ca cumi na batandatu
    • 05/07/2019, 18:00
      Maroke 1
      -
      1 Benin
      (Penaliti) 1
      -
      4
      Umukino urangiye
      (Al Salam Stadium, Cairo)
    • 05/07/2019, 21:00
      Uganda 0
      -
      1 Senegale
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (Cairo International Stadium, Cairo)
    • 06/07/2019, 18:00
      Nigeriya 3
      -
      2 Kameruni
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (Alexandria Stadium, Alexandria)
    • 06/07/2019, 21:00
      Misiri 0
      -
      1 Afrika y'epho
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (Cairo International Stadium, Cairo)
    • 07/07/2019, 18:00
      Madagascar 2
      -
      2 Kongo DR
      (Penaliti) 4
      -
      2
      Umukino urangiye
      (Alexandria Stadium, Alexandria)
    • 07/07/2019, 21:00
      Algeriya 3
      -
      0 Guinea
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
    • 08/07/2019, 18:00
      Mali 0
      -
      1 Cote d'ivoire
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (Suez Stadium, Suez)
    • 08/07/2019, 21:00
      Gana 1
      -
      1 Tiniziya
      (Penaliti) 4
      -
      5
      Umukino urangiye
      (Ismailia Stadium, Ismailia)
  • Ica kane c'ihiganwa
    • 10/07/2019, 18:00
      Senegale 1
      -
      0 Benin
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
    • 10/07/2019, 21:00
      Nigeriya 2
      -
      1 Afrika y'epho
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (Cairo International Stadium, Cairo)
    • 11/07/2019, 18:00
      Cote d'ivoire 1
      -
      1 Algeriya
      (Penaliti) 3
      -
      4
      Umukino urangiye
      (Suez Stadium, Suez)
    • 11/07/2019, 21:00
      Madagascar 0
      -
      3 Tiniziya
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (Al Salam Stadium, Cairo)
  • Ica kabiri c'ihiganwa
    • 14/07/2019, 18:00
      Senegale 1
      -
      0 Tiniziya
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
    • 14/07/2019, 21:00
      Algeriya 2
      -
      1 Nigeriya
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (Cairo International Stadium, Cairo)
  • Ibibanza vya 3 na 4
    • 17/07/2019, 21:00
      Tiniziya 0
      -
      1 Nigeriya
      (Penaliti)
      -
      67'
      (Al Salam Stadium, Cairo)
  • Umukino wa nyuma
    • 19/07/2019, 21:00
      Senegale 0
      -
      1 Algeriya
      (Penaliti)
      -
      Umukino urangiye
      (Cairo International Stadium, Cairo)
Urwego r'umugwi
  • P - Yakinywe
  • W - Intsinzi
  • D - Ivyo batsinzwe
  • L - Ukunganya
  • GD - Ubudasa bw'ibitsindo
  • Amanota - Amanota
    • Umugwi A
      Igihugu P W D L GD Amanota
      Misiri 3 3 0 0 5 9
      Uganda 3 1 1 1 0 4
      Kongo DR 3 1 0 2 0 3
      Zimbabwe 3 0 1 2 -5 1
      • 21/06/2019, 22:00
        Misiri 1
        -
        0 Zimbabwe
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Cairo International Stadium, Cairo)
      • 22/06/2019, 16:30
        Kongo DR 0
        -
        2 Uganda
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Cairo International Stadium, Cairo)
      • 26/06/2019, 19:00
        Uganda 1
        -
        1 Zimbabwe
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Cairo International Stadium, Cairo)
      • 26/06/2019, 22:00
        Misiri 2
        -
        0 Kongo DR
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Cairo International Stadium, Cairo)
      • 30/06/2019, 21:00
        Uganda 0
        -
        2 Misiri
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Cairo International Stadium, Cairo)
      • 30/06/2019, 21:00
        Zimbabwe 0
        -
        4 Kongo DR
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
    • Umugwi B
      Igihugu P W D L GD Amanota
      Madagascar 3 2 1 0 3 7
      Nigeriya 3 2 0 1 0 6
      Guinea 3 1 1 1 1 4
      Burundi 3 0 0 3 -4 0
      • 22/06/2019, 19:00
        Nigeriya 1
        -
        0 Burundi
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Alexandria Stadium, Alexandria)
      • 22/06/2019, 22:00
        Guinea 2
        -
        2 Madagascar
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Alexandria Stadium, Alexandria)
      • 26/06/2019, 16:30
        Nigeriya 1
        -
        0 Guinea
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Alexandria Stadium, Alexandria)
      • 27/06/2019, 16:30
        Madagascar 1
        -
        0 Burundi
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Alexandria Stadium, Alexandria)
      • 30/06/2019, 18:00
        Madagascar 2
        -
        0 Nigeriya
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Alexandria Stadium, Alexandria)
      • 30/06/2019, 18:00
        Burundi 0
        -
        2 Guinea
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Al Salam Stadium, Cairo)
    • Umugwi C
      Igihugu P W D L GD Amanota
      Algeriya 3 3 0 0 6 9
      Senegale 3 2 0 1 4 6
      Kenya 3 1 0 2 -4 3
      Tanzania 3 0 0 3 -6 0
      • 23/06/2019, 19:00
        Senegale 2
        -
        0 Tanzania
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
      • 23/06/2019, 22:00
        Algeriya 2
        -
        0 Kenya
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
      • 27/06/2019, 19:00
        Senegale 0
        -
        1 Algeriya
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
      • 27/06/2019, 22:00
        Kenya 3
        -
        2 Tanzania
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
      • 01/07/2019, 21:00
        Kenya 0
        -
        3 Senegale
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
      • 01/07/2019, 21:00
        Tanzania 0
        -
        3 Algeriya
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Al Salam Stadium, Cairo)
    • Umugwi D
      Igihugu P W D L GD Amanota
      Maroke 3 3 0 0 3 9
      Cote d'ivoire 3 2 0 1 3 6
      Afrika y'epho 3 1 0 2 -1 3
      Namibiya 3 0 0 3 -5 0
      • 23/06/2019, 16:30
        Maroke 1
        -
        0 Namibiya
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Al Salam Stadium, Cairo)
      • 24/06/2019, 16:30
        Cote d'ivoire 1
        -
        0 Afrika y'epho
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Al Salam Stadium, Cairo)
      • 28/06/2019, 19:00
        Maroke 1
        -
        0 Cote d'ivoire
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Al Salam Stadium, Cairo)
      • 28/06/2019, 22:00
        Afrika y'epho 1
        -
        0 Namibiya
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Al Salam Stadium, Cairo)
      • 01/07/2019, 18:00
        Namibiya 1
        -
        4 Cote d'ivoire
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (30 June Air Defence Stadium, Cairo)
      • 01/07/2019, 18:00
        Afrika y'epho 0
        -
        1 Maroke
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Al Salam Stadium, Cairo)
    • Umugwi E
      Igihugu P W D L GD Amanota
      Mali 3 2 1 0 4 7
      Tiniziya 3 0 3 0 0 3
      Angola 3 0 2 1 -1 2
      Moritaniya 3 0 2 1 -3 2
      • 24/06/2019, 19:00
        Tiniziya 1
        -
        1 Angola
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Suez Stadium, Suez)
      • 24/06/2019, 22:00
        Mali 4
        -
        1 Moritaniya
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Suez Stadium, Suez)
      • 28/06/2019, 16:30
        Tiniziya 1
        -
        1 Mali
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Suez Stadium, Suez)
      • 29/06/2019, 16:30
        Moritaniya 0
        -
        0 Angola
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Suez Stadium, Suez)
      • 02/07/2019, 21:00
        Moritaniya 0
        -
        0 Tiniziya
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Suez Stadium, Suez)
      • 02/07/2019, 21:00
        Angola 0
        -
        1 Mali
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Ismailia Stadium, Ismailia)
    • Umugwi F
      Igihugu P W D L GD Amanota
      Gana 3 1 2 0 2 5
      Kameruni 3 1 2 0 2 5
      Benin 3 0 3 0 0 3
      Gwine Bisao 3 0 1 2 -4 1
      • 25/06/2019, 19:00
        Kameruni 2
        -
        0 Gwine Bisao
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Ismailia Stadium, Ismailia)
      • 25/06/2019, 22:00
        Gana 2
        -
        2 Benin
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Ismailia Stadium, Ismailia)
      • 29/06/2019, 19:00
        Kameruni 0
        -
        0 Gana
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Ismailia Stadium, Ismailia)
      • 29/06/2019, 22:00
        Benin 0
        -
        0 Gwine Bisao
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Ismailia Stadium, Ismailia)
      • 02/07/2019, 18:00
        Benin 0
        -
        0 Kameruni
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Ismailia Stadium, Ismailia)
      • 02/07/2019, 18:00
        Gwine Bisao 0
        -
        2 Gana
        (Penaliti)
        -
        Umukino urangiye
        (Suez Stadium, Suez)
Amasaha yose GMT+2 ashobora guhinduka. BBC siyo ibazwa ukwo guhinduka.

Uru ni urutonde rw'imigwi y'amakipe ari mu gikombe ca Afrika Misiri 2019, ugashobora kubona amakipe aza guhura, uko batsindanye hamwe n'ukuntu bahagaze mu manota. Ushobora gukurikirana ngaha umunsi ku munsi ukuntu izi nkino ziriko ziragenda